A legtöbb sportos ország nyáron olimpiai kitüntetések szerint

A modern olimpia 1896-ban kezdődött Athénban, és 14 nemzet és 43 játék volt. Az ősi görög korszak óta ezekben az első nyári olimpiai játékokban 241 sportoló vett részt a Panathenaic Stadionban. Az olimpián részt vevő országok száma és az események száma azóta tovább nőtt. 2016-ban több mint 240 ország, köztük a menekültek képviselői vesznek részt a brazil Rio de Janeiróban tartott olimpiai játékokban. Továbbá több mint 20000 sport férfit és nőt versenyeznek a 46 sportágban a 306 eseményen elterjedt sportágban. Az Egyesült Államokban egyedül 555 sportoló képviseli az országot az olimpián. Az olimpián az országokat a nyert érmek számának megfelelően rangsorolják. A rangsor sorrendje az ország által megnyert aranyérmek számát követi. A hagyományos nagy nevű sportos országok közül három, nevezetesen az Egyesült Államok, Németország és Oroszország, az olimpia történetében a legtöbb érmet tekintve a legmagasabbak közé tartozik. Az országokat azonban az egy főre jutó olimpiai érmek száma szerint rangsorolták. A leggyakoribb nyári olimpiai érmek számát a 20 országot vettük fel, majd az országos népességmérethez viszonyított éremszámuk alapján rangsoroltuk őket. Ezen országok közül néhányat az alábbiakban tárgyalunk.

Finnország

5, 5 millió ember lakosságával Finnország első helyen áll a 2016-os Rio Olimpiai játékokon a népességük alapján versenyző országok között az összes nyert olimpiai érem nyereményéhez viszonyítva. A nyári olimpia 24 előadásában Finnország 302 érmet nyert, köztük arany, ezüst és bronz. Az országban az érem részesedése egy 17900 emberre egy éremre változik. 302 éremmel 10 millió emberre 551, 4 érmet és 10 millió emberre 187 aranyérmet fordít a 101 aranyérmet.

Svédország

Svédország az ország történelmében 26 nyári olimpiai játékban versenyzett, 483 érmet nyert a folyamatban, beleértve az arany, ezüst és bronz. Az ország 143 aranyérmet nyert és 9, 5 millió lakosával 19649 ember osztozik minden éremben. Az ország egy főre jutó olimpiai kitüntetése 10 millió emberre 492, 8 érem, és ugyanolyan számú ember esetében 151 aranyérem.

Magyarország

Magyarország a 26. olimpiai megjelenését a 2016-os Riói Olimpiai Játékokon végezte. Továbbá, a korábbi olimpiai játékok 25 előadásában az ország 475 érmet nyert, köztük arany, ezüst és bronz. Magyarország ugyanebben az időszakban összesen 167 aranyérmet nyert. A 10 millió lakosú ország a harmadik helyen van az egy főre jutó legmagasabb olimpiai medálok között, a második pedig Finnország után az aranyéremben. Magyarországon egy érmet 20792 ember oszt meg 480 millió éremre 10 millió emberre és 168 aranyéremre ugyanezen számú emberre.

Nordic Success

A legmagasabb abszolút számokat tekintve a 20 legjobb olimpiai medálok közül a többi ország között, ahol az egy főre jutó olimpiai érmek legnagyobb száma, Bulgária, 297, 8 érem 10 millió emberenként, Svájc (235, 2), Ausztrália (233, 4), Kuba (188, 6), Németország (161, 4), Hollandia (157, 0), Románia (138, 5), Nagy-Britannia (121, 6), Oroszország (107, 3) és Franciaország (100, 8). Az északi országok viszonylag kis népességük miatt a nyári olimpián a legsikeresebb országok voltak. Ezek a kis országok, különösen Finnország és Svédország, továbbra is kivételesen jól teljesítettek az olimpiai eseményeken. Finnországnak az Egyesült Államok lakosságának 1, 6% -át kitevő kis népességével is sikerült 12% -át keresni az Egyesült Államok összes nyári olimpiai éremének.

A legtöbb atlétikai ország az olimpiai érmek szerint

RangOrszágAz összes időre szóló olimpiai érmek 2016 előtt 10 millió aktuális lakosra vonatkoznak