Az olimpiai aranyérmek valóban aranyból készültek?

Az aranyérem egy olyan díj, amelyet többnyire a sportolóknak adnak ki a sikeres verseny után, és amely egy adott mező vagy pálya eseményén, vagy bármely más eredményen kívül került. Ezért a legjobb előadóknak olimpiai aranyérmet adnak, és az érmet a gyártás során egy aranyréteggel bevonták vagy bevonják. Azok az emberek, akik kitűnnek a művészetek és a tudósok területén, aranyérmet kapnak, bár nem mindig. A 18. század óta aranyérmet adtak.

Az aranyérem eredete

A 18. században a Dán Királyi Akadémia aranyérmet nyert a fényes és kiemelkedő diákoknak. A Kongresszusi aranyérmet az Egyesült Államok kongresszusa által az amerikai történelemre és kultúrára gyakorolt ​​és hatással bíró emberek kapják. A kongresszusi aranyérmet 1776-ban ítélték oda George Washington tábornoknak. Az első kongresszusi érmet az 1812-es amerikai forradalomban résztvevő katonatisztek kapták. Később számos más kongresszusi kategória jött létre. Ezek a kategóriák többek között zenészek, szerzők, szórakoztatók, színészek, felfedezők, repülés és tudományok. Az amerikai Vöröskereszt lett az első szervezet, amelyet a kongresszusi díjjal tiszteletben tartottak. 2013-ra négy ember kapott el ezt a rangos díjat.

A katonai érem

A hadsereg tiszteletet kapott egy bizonyos időszakban elért eredményeik elismeréseként, és tiszta aranyból készültek. A kongresszus ajánlja az elnöknek a katonai díjat, és ugyanakkor kéri az elnök elismerését. A hadsereg parancsnoka vagy a haditengerészet aranyérmet kapna, és juniorjai ezüstérmet kapnának.

Versenyérmek

A versenyeken az érmek három kategóriába sorolhatók, nevezetesen az aranyérmet, az ezüstérmet és a bronzérmet. Az aranyérem aranyból vagy más sárga fémből készül. A görög mitológia szerint az aranyérem az ember korát jelöli. Az olimpiai érmet a sportesemények nyertesei nyerik el az elért eredmények elismerésekor. Az aranyérmet 1904-ben, 1908-ban és 1912-ben ítélték oda, bár az érmek kisebbek voltak. Ezt megelőzően az olimpiai nyertesek olívaolaj koszorúkkal koronázták, és sokkal később, 1896-ban a nyáron olimpiai játékok nyertesei ezüstérmet kaptak. Az első világháború a tiszta arany használatának csökkenését és a második világháború kezdetét látta. A tiszta aranyból készült utolsó érmet 1912-ben Stockholmban adták az olimpiai játékok során.

Hogyan készülnek az aranyérmek

Jelenleg az aranyérmek keveréke legalább 92, 5% ezüst és legalább 6 gramm arany. Az érem mindig 3 mm vastag és 60 mm átmérőjű. Az olimpiai érmek tervei az évek során fejlődtek. 1928 és 1968 között a design Nike volt a római Colosseummal a háttérben, és egy szöveg jelezte a fogadó országot. A flip oldala Nike-t tervezte olimpiai bajnok tiszteletére. A pekingi olimpián egy nagyobb, 70 mm átmérőjű és 6 mm vastag érem látható. A design más volt abban is, hogy a frontnak szárnyas alakja volt, a hátsó pedig pekingi olimpiai szimbólum volt, amelyet egy jade kör beillesztett.

Azok a mezők, amelyekben aranyérmet nyertek

Számos egyéb sportverseny és versenyképes mező fogadta el a nyertesek díjátadását. Ilyen területek az írás, a művészet, a zene, a játékok, mint a sakk és a szerelem. A győztes minden területen aranyérmet kap, a második helyezett pedig ezüstérmet kapott, a harmadik győztes pedig bronzérmet kapott. Az aranyérmet az elismerés és a jó küzdelem iránti elismerés jeleként, valamint a következő alkalommal még jobbá tételére ösztönöznek.

Egyéb aranyérem-díjak

Van egy „Kereskedelmi Minisztérium aranyérme” elnevezésű díj, amely a legmagasabb az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériuma. Az Egyesült Királyságban PDSA Gold érem is szerepel, amelyet a brit népbetegség ad a beteg állatok számára. Az ALS aranyérmet az ausztrál irodalom szövetsége ítéli oda. A Photoplay aranyérem a Photoplay magazin kinematikai díja. Robert Capa aranyérmet a tengerentúli sajtónyilvántartó, Amerika Klubja nyerte el a legjobb fotózásért.